SPLENDA TATLANDIRICI

SPLENDA®

SPLENDA® ABD’nin en çok kullanılan tatlandırıcısıdır. Sukraloz bazlıdır, aspartam ve sakarin kesinlikle içermez. Hem Tablet hem de granül (toz) halinde olan SPLENDA®, şekere alternatif olarak ya da diğer tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir.

SPLENDA®, aynı miktardaki şekere göre çok daha tatlıdır. Bu sayede şekerden çok daha az miktarda kullanarak tariflerde aynı tadı yakalayabilirsiniz. Çevirim ölçüsü 10'a 1'dir. Yani 100gr SPLENDA® Granül 1.000gr (1kg) şekere tekabül eder.

SPLENDA® Tatlandırıcı üç formda bulunur: granül, poşet ve Tablet.

Sukraloz güvenilir midir?

Kesinlikle, sukraloz çocuklar ve bebek bekleyen ve emziren anneler dahil herkese uygundur. 17 yılda yapılmış 100'den fazla araştırma, sukraloz'un güvenilirliğini göstermektedir. 80'den fazla ülke, yiyecek ve içecek ürünlerinde sukraloz kullanmaktadır.

Sukraloz'un güvenliğiyle ilgili çalışmalardan çıkarılan sonuçlarından bazıları:

  • Bilinen yan etkisi yoktur.
  • Ömür boyu günde 20 kilodan fazla şekere eşdeğer testlerde bile zehir etkisi tespit edilmemiştir.
  • Vücutta birikmez.
  • Kanserojen değildir.
  • Gebelikte bebeğin gelişimini etkilemez.
  • Sinir hücrelerine zarar vermez.
  • Sukraloz enerji üretimi için metabolize edilmez.


Diyabetliler güvenle kullanabilir

SPLENDA® Tatlandırıcı'daki sukraloz, vücut tarafından karbonhidrat olarak algılanmaz. Sukraloz molekülü kararlı olduğundan, enerji için metabolize edilmez ve kalori açığa çıkarmaz. Diyabetli olan ve olmayan insanlarda yapılan çalışmalar, sukraloz'un ensülin seviyesinde, rejim veya yemek sonrası kandaki glikoz düzeyinde veya kanda uzun vadeli glikoz kontrolünde etkili olmadığını göstermiştir.

Yani sukraloz sağlıklı bir diyetin parçası olarak, diyabetliler dahil herkes tarafından kullanılabilir. SPLENDA® sayesinde en sevdiğiniz içeceklerin veya tariflerin tadına kalorilerini azaltarak varabilirsiniz.